Dizaineris Jakovas Savčikas - prancūzų auto genijus

Jakovas į Prancūziją emigravo 1899 metais. Medžio apdirbimo meistras ėmėsi tuo metu perspektyvios veiklos - automobilių kėbulų kūrybos. Praeito amžiau pradžioje automobilių gamintojai pardavinėdavo tik variklius ir pakabos elementus. Kiekvienas pirkėjas kėbulą turėdavo užsakyti individualiai, kėbulų gamybos dirbtuvėse. Nesvarbu, kad automobiliai buvo pradėti gaminti konvejeriniu būdu, tačiau ši paslauga dar ilgai buvo populiari tarp pasiturinčių pirkėjų. Tarp 1905 1906 metų Savčikas Paryžiaus priemiestyje įkūrė savo automobilių kėbulų dirbtuves. Iki 1920 metų Jakovo verslas, dėka aukštos kokybės ir išskirtinio stiliaus, tapo vienas populiariausių tarp pasiturinčių žmonių. Jo kėbulai buvo skirti brangių gamintojų automobiliams. Žinoma tai negalėjo tęstis amžinai ir po II Pasaulinio karo tokių sprendimų paklausa beveik išnyko. 1952 metais Jakovas pasitraukė iš verslo jį perduodamas savo sūnui Pjerui. Tačiau jau po kurio laiko ateljė užsidarė. Dabar automobiliai su Savčiko gamintais kėbulais yra vieni geidžiamiausių tarp senų automobilių kolekcionierių.

Pats garsiausias dizainerio darbas - 1948 metų gamybos Cadillac Series 62 Saoutchik Cabriolet. Jis buvo sukurtas po II pasaulinio karo kai Jakovas Savčikas vėl pradėjo savo verslą. Kai Cadillac 62 pakaba buvo atvežta į Paryžių Jakovas suprato, kad tai jo šansas parodyti savo naujas galimybes. Jis panaudojo Cadillac eleganciją ir ją pateikė prancūzišku stiliumi.

Pagrindinis dizaino išskirtinumas buvo dviejų spalvų priekiniai ir galiniai sparnai. Didelės chromo dalys padėjo paslėpti automobilio gabaritus. Automobilio šoną puošiantis tinklelis yra Cadillac V16 Fleetwood kėbulo elementas.

Didelis chromo kiekis priekinėje automobilio dalyje buvo tipinis to meto Cadillac automobiliams, tačiau priekinių grotelių forma greičiau primena Delahaye, nei to meto amerikietiškus automobilius. Dviejų lygių bamperis taip pat tarpukario stiliaus elementas.

Saoutchik atelje sukūrė tik du tokius automobilių vienetus. Abu jie buvo parduoti Amerikoje. Pirmas buvo juodai violetinis, kitame juodą spalvą pakeitė balta. Pastarąjį nusipirko Holivudo žvaigždė Dolores del Rio.

Tai buvo paskutinis gatvėse važinėjantis automobilio kėbulas, kurį sukūrė Jakovas Savčikas. Vėliau jis kūrė tik prototipus gamintojams ir show skirtus automobilius. Tačiau kaip ir jo kolegų, taip ir jo karjera greitai baigėsi.

Komentarai (1)

Kategorijos