Ukrainietiškas ZAZ

Jeigu apsakyčiau, kad papasakosiu apie dviejų durų klasikinį automobilį, kurio prošvaisa 1,5 cm, jo variklis sumontuotas gale, kuris aušinamas oru, o variklis suka galinius ratus. Nepaprastus, o Rauh Welt. Automobilio modelis apibūdinamas 3 skaitmenimis. Pirmasis – 9. Ar tik neprimena Ferdinando Porsche gamintų Porsche 911 automobilių? Ne, šio straipsnio herojus – tai ZAZ 968 iš Ukrainos. Nepaprastas, sugebėtų pasivaržyti ir su senoliais Porsche.

Rodėme įvairius projektus iš viso pasaulio. Šįkart atkreipsime dėmesį į tai, kaip pasikeitė 80-ųjų eros sovietinė ikona ZAZ po to, kai jį modifikavo Stanced kultūros paveiktas automanas Sergėjus Rusnakas. Save jis vadina Serg-GT ir apibūdina kaip psichą-suvirintoją, gyvenantį pagal principą „nupjoviau-privirinau“. Tai jau antras didesnis jo projektas. Pirmasis buvo su senu Moskvič automobiliu.

Savininkas teigia, kad nusipirko šį ZAZ kasdieniam važinėjimui. Pats visiems aplinkimas ir pats sau teigė, kad nieko su juo nedarys. Tačiau dabar tokie laikai, kad negali žmogau pasitikėti net pats savimi. Viskas prasidėjo nuo kito variklio implantacijos. Buvo pasirinktas Moskvič variklis. Po kelių modifikacijų ir nestandartinių sprendimų, o taip pat šamaniškų ritualų, variklis jau stovėjo vietoje. Kadangi šis variklis buvo aušinamas skysčiu – per visą saloną teko nutiesti aušinimo vamzdžius į priekį, kur buvo sumontuotas radiatorius.

Sergėjus nėra patenkintas rezultatu. Jis teigia, jog variklis dar bus modifikuojamas ir perrinkinėjamas, juk tai ne pirmos jaunystės agregatas. Kaip bebūtų, net ir su tokios būklės varikliu galia išaugo 2 kartus, palyginus su standartu. Dujų išmetimo sistema buvo sukonstruota visiškai iš naujo. Zazikas įgavo charakteringą burzgimą.

Vėliau buvo imtasi važiuoklės. Ji buvo tik truputį perdaryta. Sumontuotos spyruoklės nuo Volgos, pervirintos arkos. Dauguma detalių liko originalios. Vaizdą pagyvina sumontuoti 6,5 colių pločio platinti ratlankiai. Visa tai sumažino prošvaisą tarp kelio dangos ir automobilio karterio iki 1,5 cm. Maža prošvaisa, ratai ir kėbulas, prie kurio rankų net nepridėta, daro šį automobilį pastebimą gatvėse.

Šaltinis: automanas

Komentarai (3)

Edgaras 2012-02-20 16:04
su tokiu aparatu tik merginas kabinti :)
DeLakrua 2012-02-06 13:27
Kazko truksta... :)))
.ANDRIUS. 2012-02-04 10:23
labai geras aparatas:DDDDDD

Kategorijos