Japonijos automobilių industrijos istorija

 

 

Japonai rimtai įsiliejo į automobilių pasaulį tik šeštajame dešimtmetyje. Savo vardo ir gaminių populiarinimui jie naudojo ralį, F1, lenktyninius automobilius.

 

Gaminami automobiliai puikiai atspindi šalį, pavyzdžiui, vokiečių automobiliai prigrūsti technologijų, amerikiečių automobiliai gaminami dideli ir išpūsti, prancuzų - elegantiški ir trapūs, italų - patrauklūs ir akį rėžiantys. O kokie yra Japonijos atomobiliai? Kuom išsiskiria, kas jiems būdinga?

 

 

 

Japonai gamindami automobilius stengėsi žiūrėti į amerikiečių poreikius ir juos patenkinti. Po to buvo bandyta gaminti japonų stiliumi - gerai surinkti, kokybiški, puikiai izoliuoti ir patikimi automobiliai. Šiai šaliai smarkiai padėjo europiečių ir amerikiečių dizaineriai, jie leido Japonijos rinkai išsiplėsti visame pasaulyje.

 

Japonų sportiniai automobiliai prie šio tikslo įgyvendinimo prisidėjo itin smarkiai. Nors Honda pirmuosius mažus sportinius automobilius gamino jau penktojo dešimtmečio pabaigoje, tačiau pirmasis masinę gamybą išmeginęs automobilis buvo Datsun 240Z. Nuo tada Japonijos industrija buvo įsitraukusi į visokiausių sportinių automobilių gamybą. Kai kurie iš jų buvo kabrioletai, pavyzdžiui, Mazda MX5 (pats populiariausias "rodsteris" pasaulyje). Honda vėliau pagamino galingą S2000 ir visų geidžiamą NSX. Toyota dirbo su Celica ir Supra modeliais, jie net gi bandė konkuruoti su MX5 gamindami MR2 Spyder.

 

 

 

Mažesni gamintojai, kaip Subaru ar Mitsubishi naudojasi paprastesne formule - jie patobulina ir "pastiprina" jau esamus modelius, kad šie taptų puikiais lenktyniniais ar ralio automobiliais. Nissan formavo savo įvaizdį gamindami Z serijos modelius, paveldėtus iš Datsun.

 

Dalyvavimas autosporto pasaulyje Japonijos gamintojams stipriai padėjo įtvirtinti savo vardą. Datsun 240Z pergalės Safari Rally septintojo dešimtmečio pradžioje užtarnavo didžiulę pagarbą Japonijos gamintojams, automobilių sporto pasaulis po to jau niekada nebebuvo toks pats.

 

Šaltinis: automanas

Komentarai

Kategorijos