Toyota pateko į ištvermės lenktynes

„TOYOTA“ lenktynių organizatoriai patvirtina, kad 2012 metų sezono planai prasiplėtė ir automobilis pateko į FIA (Tarptautinės automobilių federacijos) organizuojamą Pasaulio ištvermės lenktynių čempionatą.

Nors iš pradžių buvo planuojama dalyvauti tik pasirinktose lenktynėse, kuriose per visą jų laiką dalyvautų atitinkamas dalyvių skaičius, bet dėl nenumatytų pokyčių, iškilusių FIA organizuojamame Pasaulio ištvermės lenktynių čempionate, šis planas buvo persvarstytas.
 
 
„TOYOTA TS030“ hibridinis automobilis debiutuos šešių valandų antrame čempionato etape „Spa-Francorchamps“ trasoje.
„TOYOTA“ lenktynių organizatoriams taip pat malonu pranešti, kad dar du automobiliai dalyvaus „Le Mans“ 24 valandų lenktynėse birželio 16–17 dienomis. Jau yra patvirtintas trijų pilotų – Alexo Wurzo, Nicolo Lapierro ir Kazuki Nakajimos – dalyvavimas, o informacija apie papildomo automobilio komandos sudėtį bus pateikta netrukus.
Yoshiaki Kinoshita, komandos prezidentas: „Per pastarąsias savaites čempionato aplinkybės staiga pasikeitė, todėl „TOYOTA“ lenktynių organizatoriams svarbu bendradarbiauti su FIA ir ACO (Vakarų automobilių klubu), siekiant sukurti visapusišką sėkmę dėl šių ištvermės lenktynių ateities. Mes padarėme viską, ką galime, kad parodytume savo paramą, ir tikimės jaudinančio sezono, įskaitant galimybę dar dviem automobiliams dalyvauti „Le Mans“ lenktynėse“.
 
 
Apie „TOYOTA“ lenktynes FIA organizuojamame Pasaulio ištvermės lenktynių čempionate:
„TOYOTA“ pirmą kartą varžėsi FIA organizuojamame Pasaulio ištvermės lenktynių čempionate 1983 metais, taip pradėdama ilgalaikį ištvermės varžybų maratoną, įskaitant ir „Le Mans“ 24 valandų lenktynes. „TOYOTA“ automobiliai lenktyniavo 13-koje „Le Mans“ 24 valandų lenktynių, iš viso dalyvavo 36 bolidai. „TOYOTA“ laimėjo tris kartus, užimdama antrąsias prizines vietas. Be šių rezultatų, ji devynis kartus pateko į geriausiųjų šešetuką. Kvalifikacijoje „TOYOTA“ turi keturias startines pozicijas, įskaitant vieną pirmaujančią poziciją. 2012 metais „TOYOTA“ grįžta į ištvermės lenktynes ir FIA organizuojamą Pasaulio ištvermės lenktynių čempionatą, kur patenka į pasirinktus turus su LMP1 automobilio hibridu ir TS030 HIBRIDU. Važiuoklė buvo suprojektuota ir pagaminta „Toyota Motorsport GmbH“ (TMG), iš kur kilusi ir lenktynių komanda. TMG yra „TOYOTA“ Pasaulio ralio bei „Formulės 1“ komandų įkūrėja ir ji buvo atsakinga už „TOYOTA TS020“ (GT-one) automobilio dizainą bei eksploataciją („Le Mans“ – 1998–1999 metų lenktynių automobilis). Šiuo metu TMG derina automobilių sportą su nauja kryptimi, t. y. aukštos kokybės inžinerinių paslaugų tiekimu trečiosios šalies bendrovėms, taip pat ir „TOYOTA“ automobilių šeimai.
 
 

Komentarai (1)

Rokas rickevicius 2012-03-07 12:25
geros cai masinos

Kategorijos