Britai atgaivins mažiausio pasaulyje automobilio gamybą

Keli Britanijos verslininkai atgaivino automobilių gamintojo prekinį ženklą Peel. Pirmą kartą šio ženklo automobiliai P50 ir Trident Londono gatvėse pasirodė praeito amžiaus 60-aisiais metais. Peel P50 laikoma mažiausia serijine mašina pasaulyje. Šis rekordas užfiksuotas Gineso rekordų knygoje. Tuo tarpu modelis Trident yra mažiausia pasaulyje dvivietė transporto priemonė. 

Peel P50 ilgis vos 1370 milimetrai, plotis - 1041, aukštis - 1200. Automobilio ratų bazės ilgis 1270. Automobilio kėbulas padarytas iš stiklo pluošto ir jo svoris vos 59 kilogramai. Tuo tarpu dvivietis Trident yra 459 milimetrais ilgesnis, 26 milimetrais platesnis ir 45 milimetrais aukštesnis. Jo ratų bazė 25 milimetrais ilgesnė. Šis automobilis sveria net 99 kilogramus. 

Peel triračiai bus siūlomi arba su benzininiais, arba su elektriniais varikliais. Pirmu atveju automobilis gaus 49 kubinių centimetrų 3,35 AG variklį. Priminsime, kad pirmieji Peel P50 išleisti 60-aisiais turėjo 3 bėgių greičių dėžę, kurioje nebuvo atbulinės pavaros. Elektrinių variklių gamoje bus du agregatai turintys atitinkamai 1,36 ir 4 arklio galias. Silpnesnis variantas galės įsibėgėti iki 20 km/h greičio ir su vienu elementų pakrovimu nuvažiuoti 50 kilometrų. Galingesnis variklis leis pasiekti 80 km/h maksimalų greitį ir nuvažiuoti 80 kilometrus. Visi Peel modeliai sertifikuoti ir gali legaliai važinėti Didžiosios Britanijos ir Europos sąjungos keliais. Tik galingiausias modelis negalės važinėti magistraliniais keliais. 

Pigiausias Peel kainuos 6995 svarus. Reikia paminėti, kad tokių automobilių bus išleista tik 50 vienetų. 41 iš jų jau rezervuotas. 

 
 
 
 
 
 

Komentarai

Kategorijos