"Šiltos" naujienos iš Ženevos automobilių parodos (II dalis)

Neabejotinai Ženevos automobilių paroda yra viena didžiausių įvykių automobilių pramonėje šiais metais. Todėl čia sutraukiama daugiausiai automobilių naujienų. Pirmoje dalyje pasakojome apie super automobilius. O dabar apžvelgsime serijinius automobilius, išskiriant pačias įdomiausias prezentacijas.

 

Neabejotina naujiena, apie kurią jau ne kartą rašėme, yra Lamborghini Aventador J. "Iškarpyta" Aventador versija, kuri bus parduota už 2,1 milijonų eurų kainą.

Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse sukurtas, kad Bugatti vėl taptų greičiausiu pasaulyje serijiniu automobiliu. W16 variklio galia padidinta iki 1200 AG.

Galingiausias visų laikų Ferrari F12 Berlinetta turi net 740 AG. Nuo 0 iki 100 km/h automobilis įsibėgėja per 3,1 sekundes.

Vis didėja prabangių universalų poreikis. Jaguar XF Sportbrake puikiai tinka šiai nišai užpildyti. Tai naujausias Jaguar kūrinys.

2013 metų Porsche Boxster yra dar lengvesnis, dar galingesnis, dar greitesnis. Dabar jo 3,4 litrų variklio galia siekia 315 AG.

2013 metų Ford Fiesta ST dar su 1,6 litro EcoBoost variklius, tačiau sklinda gandai, kad Ford tuoj pradės montuoti 1 litro variklius su tokia pačia 180 AG galia.

Audi TT RS Plus turi dar daugiau patobulintą variklį ir pakabą. Dabar ko galia siekia 360 AG, kas iki 100 km/h leidžia įsibėgėti per 4,1 sekundes. Žinoma, kas be ko, nauja Audi TT gavo vos vos pakoreguotą išvaizdą.

Fiat 500L yra padidinta Fiat 500 versija. Ji turi 5 duris, yra šiek tiek ilgesnė. Tačiau sutikite, kad skirtingai nei Mini šis Fiat savo žavesį prarado.

Gumpert Apollo R yra galingiausias ir ekstremaliausias Gumpert kada nors sukurtas automobilis. Skaičiai kalba už save. 4,2 litrų Audi  V8 variklis siekia 860 AG galią. Tuo tarpu kai automobilio svoris išlieka 1,100 kg.

Aston Martin V12 Zagato bus pagaminta tik 150 vienetų. Šis 510 AG galios "karbono šedevras" kainuos 330.000 svarų sterlingų.

Didžiosios Ferrari naujienos šešėlyje liko Ferrari California modelis. Daug pasikeitimų nėra, bet dabar 490 AG, kas iki 100 km/h leidžia įsibėgėti per 3,8 sekundes.

Savo atnaujintą produkciją parodė ir ispanų super automobilių gamintojas GTA . Jo automobilis GTA Spano turi retos konfigūracijos 8,3 litro darbinio tūrio V10 variklį. 810 AG galia leidžia nuo 0 iki 100 km/h įsibėgėti per 2,9 sekundes. Labai įspūdingas rezultatas.

Jau seniai anonsuotas Volkswagen Golf GTI Cabriolet yra paskutinis šios Golf kartos gaminys. Jau šiais metais dienos šviesą turėtų išvysti nauja Golf karta.

Ženevoje Europos rinkai buvo pristatytas mažasis Toyota Prius brolis Yaris Hybrid. Neabejotinai, tai sėkmingos Toyota hibridinių automobilių kartos tęsinys. Automobilis turi 1,5 litro benzininį variklį ir šalia 80 AG elektrinį varikliuką. Pastarasis smarkiai priverčia mieste važinėjant nedideliais greičiais.

Lotus toliau tobulina savo legendinį Exige. Neseniai automobilis gavo naują Toyota gamybos 3,5 litrų V6 variklį. Naujausioje modifikacijoje Lotus Exige S Roadster yra 345 AG. Žinant mažą Lotus automobilių svorį iki 96 km/h jis įsibėgėja per 3,8 sekundes.

BMW pristatė X6 M50d modelį su nauju dyzelinių varikliu. 3 litrų darbinio tūrio variklis turės 376 AG. Kas dideliam visureigiui nuo 0 iki 96 km/h leis įsibėgėti per 5,3 sekundes. Toks rezultatas vertas raidytės "M".

Šioje parodoje Maserati GranTurismo Sport švytėjo mėlyna spalva. Pačio automobilio atnaujinimas minimalus. Jo 4,7 litrų darbinio tūrio variklio galia nuo 434 AG pakilo iki 460 AG.

Mercedes-Benz SL63 AMG specialistai vadina dideliu ir negražiu. Žinoma tai skonio reikalas, tačiau tiesa, kad naujasis Mersas šiek tiek "paaugo".

Ženevoje pristatyta ir jau anksčiau Amerikoje debiutavusi BMW M6 kupe. M serijos flagmanas turi 4,4 litrų V8 variklį su dviem turbinomis. Galia siekia 560 AG. Bendram super automobilių kontekste tai nėra daug. Tačiau net neabejojama, kad tuoj pasipils šio automobilio tiuningo paketai.

Wiesmann MF3 Final Edition gamintojai vadina geriausiu savo kūriniu ir svajonių automobiliu. Jie teigia, kad tai geriausia, ką jie pagamino per 18 metų automobilių kūrimo praktikos. Ta proga Wiesmann savo automobilį nudažė specialiomis spalvomis.

Tai tik nedidelė dalis, kas buvo parodyta šių metų Ženevos automobilių parodoje.

 

Šaltinis: automanas

Komentarai

Kategorijos